Bir Sayfa Seçin

Hakkımızda

Variotik’in temel amacı; çeşitli kategorilerde, farklı bloglar ve web siteler oluşturmanıza yardım etmek ve size güçlü, esnek, kolay ve sosyal bir blog ağı sunmaktır.

 

Variotik, 20 Temmuz 2012 tarihinde müzik, moda, teknoloji bloğu olarak yayın hayatına başlayan, ancak 15 Ağustos 2013 tarihinde sosyal blog ağı olması için çalışmalara başlanan ve son olarak 17 Kasım 2014 tarihinde Variotik Bilişim Hizmetleri olarak resmi bir şirket olan projedir. Her şeyin hazır bir şekilde kullanıcıyı beklediği güçlü, esnek ve aynı zamanda olabildiğince kolay bir sosyal blog ağıdır ve bu hayalden doğmuştur.

Bu arada Variotik ismi İtalyanca çeşitli ve farklı anlamına gelen “vario” sözcüğünden gelmektedir.

Variotik WordPress tabanlı bir ağdır. WordPress dünyada en çok kullanılan blog sistemlerinde biridir ve internetin %29’unu kaplar. WordPress bir CMS’dir (Content Management System / İçerik Yönetim Sistemi) ve bu özelliği ile sadece blog sistemi olarak değil, aklınıza gelebilecek her türlü içeriğin düzenlenip yayımlanabileceği bir platfom olduğu anlamına gelmektedir. Google tarafından çok hzılı indexlenir ve sayfa açılışları hızlıdır.

Kısaca Variotik size daha fazlasını yapabileceğin bir WordPress tabanlı bir site verir. Variotik’in WordPress tabanlı omasının sebebi “zaten mükemmel bir yayımlama sistemi var, peki bunu nasıl daha iyi hale getiririm” düşüncesidir.

 

Ekibimiz

Variotik olarak küçücük bir ekiple, bir öğrenci girişimi startup projesi olmamıza rağmen hedefimiz Dünya ve bunu şimdiden 13 dilde ( Türkçe ve Azerice başta olmak üzere İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca, İtalyanca, İsceçce, Norveçce, Danca, İzlandaca, Lehçe, Portekizce ) site oluşturma kapasitemiz ile göstermeye çalışıyoruz. Ancak şimdilik sadece Türkçe ve İngilizce Teknik Destek verebiliyoruz. Şimdilik…

“Birlikten kuvvet doğar” sözüne gerçekten tüm kalbimiz ile inanıyoruz. Variotik’de bir site başarılı bir şekilde oluşturuluyorsa ve çalışmaya devam ediyorsa bu başarının arkasında Variotik Ekibi dışında

 

  • WordPress Ekibi ( ABD ) başta olmak üzere
  • PlusClouds Ekibi ( Türkiye )
  • Themes Kingdom Ekibi ( Sırbistan )
  • WPZOOM Ekibi ( Moldova, İngiltere, Endonezya )
  • Elegant Themes Ekibi ( ABD )
  • Tesla Themes Ekibi ( ABD, Kanada, İrlanda, Moldova, Kosta Rika )

 

Ve sayamadığımız bir sürü şirket, ekip, geliştiriciler ve bize yardımcı olan arkadaşlarımız var. Yani aslında siz Variotik ile bir site oluşturduğunuzda bu sitede dünyanın her yerinden insanların emekleri var ve bu kadar insanın, bu kadar emek vermesindeki tek amaç, hayalinizdeki web siteye sahip olabilmeniz.