Term of Use

Yürürlük Tarihi: 12.09.2017

İşin özü:

Biz (Variotik Bilişim Hizmetlerin’deki kişiler) Variotik adlı bir blog ve web sitesi oluşturma ve barındırma hizmeti veriyoruz ve sizlerin bu hizmeti kullanmasından memnuniyet duyuyoruz. Temel hizmetimiz ücretsizdir (VarioFree) ama alan adı ekleme, premium temalar ve eklentiler, ekstra depolama alanı gibi gelişmiş özellikler için ücretli yükseltmeler (VarioPlus+) sunuyoruz. Hizmetimiz, sitenizde olup bitenler konusunda ve sitenizin içeriği üzerinde size olabildiğince çok denetim ve sahiplik sağlayacak ve kendinizi özgürce ifade etmeye teşvik edecek şekilde tasarlanmıştır. Bununla birlikte, yayımladığınız içerik konusunda sorumlu davranmalısınız. Özellikle, yasaklanmış öğelerin (örneğin, spam, virüsler veya şiddet içerikli ciddi tehditler,) sitenizde görünmediğinden ya da bu tür öğelere sitenizden bağlantı sağlanmadığından emin olun.
Hizmet kullanım koşullarımızı ihlal ettiğini düşündüğünüz bir Variotik sitesiyle karşılaşırsanız, lütfen ihtilaf çözümü ve raporlama sayfamızı ziyaret edin.
(Aşağıdaki Hizmet Koşullarını bir Creative Commons Sharealike lisansı altında kullanıma sunmaya karar verdik; yani bu metni alıp kendi amacınız doğrultusunda kullanabilirsiniz. Bunu yaparken, bize ilişkin referansları kendinizinkilerle değiştirdiğinizden emin olun. Ayrıca, sitenizin herhangi bir yerinde WordPress.com’a bir bağlantı sağlarsanız memnun oluruz. Aşağıdaki metin için bir hayli para ve zaman harcadık, başkalarının da aynı şeyi yapmasına gerek yok.)

Hizmet Koşulları:
Aşağıdaki koşullar ve şartlar, https://variotik.com (“Variotik”) web sitesinin ve web sitesinde ya da web sitesi aracılığıyla sunulan tüm içeriğin, hizmetlerin ve ürünlerin her türlü kullanımı için geçerlidir. Variotik, Variotik Bilişim Hizmetleri tarafından işbu Sitede muhtelif zamanlarda yayımlanabilecek tüm sair işletim kuralları, ilkeleri (Variotik Gizlilik İlkesi dahil ancak bununla sınırlı olmamak üzere) ile yordamlarının ve işbu belgedeki tüm koşul ve şartların (topluca, “Sözleşme”) hiçbiri değişmeksizin tarafınızca kabulüne tabi olarak sunulur. Sözleşmeniz Variotik Bilişim Hizmetleri (“Variotik Bilişim Hizmetleri” veya “biz”) ile yapılmış olur.
Lütfen Variotik’e erişmeden veya Variotik’i kullanmadan önce bu Sözleşmeyi dikkatlice okuyun. Web sitesinin herhangi bir kısmına erişerek ya da herhangi bir kısmını kullanarak, işbu sözleşmenin koşullarına ve şartlarına tabi olmayı kabul edersiniz. İşbu sözleşmenin tüm hüküm ve koşullarını kabul etmezseniz Variotik’e erişemez ya da hizmetleri kullanamazsınız. İşbu hüküm ve koşulların Variotik Bilişim Hizmetleri tarafından yapılan bir teklif olduğu düşünülüyorsa, bunlara ilişkin kabul açıkça işbu koşullarla sınırlıdır.
Variotik, 13 yaşından küçük çocuklara yönlendirilmez ve Web Sitesindeki hizmet yalnızca 13 yaşındaki veya 13 yaşından büyük kullanıcılara sunulur. 13 yaşından küçükseniz lütfen Variotik’i kullanmak için kayıt yaptırmayın. Kullanıcı olarak Variotik’e kayıt yaptıran veya kişisel bilgilerini Variotik’e veren herkes 13 yaşında veya 13 yaşından büyük olduğunu beyan etmiş olur.

1. Variotik Hesabınız ve Siteniz
Variotik’de bir blog oluşturursanız, hesabınızın ve bloğunuzun güvenliğini sağlamak ile sorumlu olursunuz ve söz konusu hesap altında gerçekleşen tüm etkinliklerden ve blog ile bağlantılı olarak gerçekleştirilen diğer tüm eylemlerden tamamen sorumlu olursunuz. Başkalarının ad ya da itibarından faydalanmaya yönelik davranış dahil, bloğunuzu yanıltıcı ya da yasalara aykırı bir şekilde tanımlayamaz ya da bloğunuza yanıltıcı ya da yasalara aykırı bir şekilde anahtar sözcükler atayamazsınız ve Variotik Bilişim Hizmetleri, uygunsuz ya da yasalara aykırı olduğunu ya da Variotik Bilişim Hizmetleri’nin sorumluluğuna sebebiyet vermesinin aksi takdirde muhtemel olduğunu düşündüğü açıklamaları ya da anahtar sözcükleri değiştirebilir ya da kaldırabilir. Bloğunuzun ya da hesabınızın yetkisiz kullanımlarını ya da diğer güvenlik ihlallerini Variotik Bilişim Hizmetleeri’ne derhal bildirmelisiniz. Variotik Bilişim Hizmetleri, söz konusu eylemler ya da ihmallerin neticesi olarak maruz kalınan her tür zarar dahil tarafınıza ait eylem ya da ihmallerden sorumlu olmayacaktır.

2. Katkıda Bulunanların Sorumluluğu
Blog işletiyorsanız, blogda yorum yapıyorsanız, Variotik’de çeşitli materyaller yayımlıyorsanız, Variotik’de bağlantılar yayımlıyorsanız ya da Variotik aracılığıyla çeşitli materyalleri (her bir söz konusu materyal, “İçerik” olarak anılır) kullanıma sunuyorsanız (ya da üçüncü bir tarafın bunu yapmasına olanak sağlıyorsanız), söz konusu İçeriğin içeriğinden ve söz konusu İçerikten kaynaklanabilecek zararlardan münferiden sorumlu olursunuz. İçerik; metin, fotoğraf, video, ses veya kod dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, ne şekilde olursa olsun bu durum geçerlidir. İçeriği kullanıma sunarak, içeriğinizin bu koşulları veya Kullanıcı Yönergelerini ihlal etmediğini beyan ve tekeffül etmiş olursunuz.

Variotik Bilişim Hizmetleri’ne web sitenize dahil edilmesi için İçerik göndererek, Variotik Bilişim Hizmetleri’e bloğunuzun görüntülenmesi, dağıtılması ve tanıtılması amacı ile İçeriği yeniden oluşturmak, değiştirmek, uyarlamak ve yayımlamak üzere dünya çapında, telifsiz ve gayri münhasır bir lisans bahşedersiniz. İşbu lisans, Variotik’in herkese açık bir şekilde ilan edilen içeriği, söz konusu üçüncü tarafların hizmetleri vasıtasıyla içeriğinizi çözümleyebileceği ve dağıtılabileceği şekilde Variotik Bilişim Hizmetleri tarafından seçilen üçüncü taraflara sunmasına izin verir.

Gönderinizin sadece bir kısmını kullandıkları ve sitenize geri bağlantı sağlayarak sizi orijinal yazar olarak kaynak gösterdikleri müddetçe (Variotik’de yeniden bloglama işlevi bunu otomatik olarak yapmaz!), diğer Variotik kullanıcılarının İçeriğinizi diğer Variotik sitelerinde paylaşmasına ve kendi İçeriklerini buna eklemesine (İçeriğinizi yeniden bloglamak olarak da bilinir) de izin verirsiniz.

İçeriği silerseniz, Variotik Bilişim Hizmetleri bu içeriği Variotik’den kaldırmak üzere makul çaba gösterecektir, ancak İçeriğe ilişkin önbelleğe almalar ya da atıfların hemen kullanılamaz hale getirilemeyeceğini kabul edersiniz.

İşbu beyanları ya da garantileri sınırlamaksızın; mutlak takdiri kendisine ait olmak üzere Variotik Bilişim Hizmetleri, (i) Variotik Bilişim Hizmetleri’nin makul fikrine göre Variotik Bilişim Hizmetleri ilkelerini ihlal eden ya da herhangi bir şekilde zararlı ya da itiraz edilebilir olan içeriği reddetme ya da kaldırma ya da (ii) mutlak takdiri tamamen Variotik Bilişim Hizmetleri’ne ait olmak üzere ve herhangi bir gerekçe ile herhangi bir birey ya da teşebbüsün Variotik’e erişimini ya da Variotik’i kullanımını sonlandırma ya da reddetme hakkını haizdir (ancak bu, bir yükümlülük değildir). Variotik Bilişim Hizmetleri’nin önceden ödenmiş tutarları iade etme yükümlülüğü olmayacaktır.

3. Ödeme
3.1. Genel koşullar
VarioPlus+ gibi isteğe bağlı ücretli hizmetler Variotik’de mevcuttur. (söz konusu hizmetler “VarioPlus+” olarak da bilinir). Bir VarioPlus+ aboneliği seçerek, söz konusu hizmet için belirtilen aylık ya da senelik abonelik ücretlerini Variotik’e ödemeyi kabul edersiniz. Ödemeler, VarioPlus+ için kaydolduğunuz günde peşin ödeme suretiyle ücretlendirilecektir ve söz konusu hizmetin kullanımını, belirtildiği üzere aylık ya da senelik abonelik dönemi için kapsayacaktır. VarioPlus+ ücretleri iade edilmez.

3.2. Otomatik Yenileme
Bir VarioPlus+ aboneliğini iptal etmeyi istediğinizi geçerli abonelik döneminin bitiminden önce bildirmediğiniz müddetçe, VarioPlus+ aboneliğiniz otomatik olarak yenilenecektir ve kayıtlarımızda adınıza bulunan kredi kartı ya da sair ödeme mekanizması kullanılarak, söz konusu VarioPlus+ aboneliği için o esnada geçerli senelik ya da aylık abonelik ücretini (ve de vergileri) toplamak üzere bizi yetkili kılarsınız. VarioPlus+ abonelikleri, sitenizin panosundaki VarioPlus+ bölümünden her zaman iptal edilebilir.

4. Diğer Hizmetler
Project Variotik

5. Web Sitesi Ziyarteçilerinin Sorumluluğu
Variotik Bilişim Hizmetleri; Variotik’de yayımlanan bilgisayar yazılımı dahil tüm materyalleri gözden geçirmemiştir ve gözden geçiremez ve bu yüzden, materyalin içeriği, kullanımı ya da etkilerinden sorumlu olamaz. Variotik Bilişim Hizmetleri, Variotik’i işleterek, Variotik’de yayımlanan materyali onayladığını ya da söz konusu materyalin tam, kullanışlı ve zararsız olduğunu beyan ya da ima etmez. Kendinizi ve bilgisayar sistemlerinizi virüsler, solucanlar, Truva atları ve diğer zararlı ya da yıkıcı içerikten korumak için gerekli önlemleri almak sizin sorumluluğunuzdadır. Variotik’de saldırgan, uygunsuz ya da aksi takdirde itiraz edilebilir içerik ve de teknik yanlışlıkların, yazım hatalarının ve diğer hataların bulunduğu içerik yer alabilir. Variotik’de, gizlilik ya da reklam haklarını ihlal eden ya da üçüncü tarafların fikri mülkiyet ve sair mülkiyet haklarını çiğneyen ya da yüklenmesi, kopyalanması ya da kullanılması gerek öngörülmüş gerek öngörülmemiş ek koşullar ve şartlara tabi olan içerik de yer alabilir. Variotik Bilişim Hizmetleri, Variotik’in ziyaretçiler tarafından kullanımından kaynaklanan zararlara ilişkin sorumluluk ya da burada yayımlanan içeriğin söz konusu ziyaretçiler tarafından yüklenmesinden kaynaklanan zararlara ilişkin hiçbir sorumluluğu kabul etmez.

6. Diğer Web Sitelerinde Yayımlanan İçerik
Bilgisayar yazılımı dahil Variotik’in bağlantı sağladığı ve Variotik’e bağlantı sağlayan web siteleri ve web sayfaları aracılığıyla sunulan tüm materyali gözden geçirmedik ve gözden geçiremeyiz. Variotik Bilişim Hizmetleri, Variotik’e ait olmayan söz konusu web siteleri ve web sayfalarını denetlemez ve bunların içerikleri ya da kullanımından sorumlu değildir. Variotik’e olmayan bir web sitesi ya da web sayfasına bağlantı sağlarken, Variotik Bilişim Himetleri, söz konusu web sitesi ya da web sayfasını onayladığını beyan ya da ima etmez. Kendinizi ve bilgisayar sistemlerinizi virüsler, solucanlar, Truva atları ve diğer zararlı ya da yıkıcı içerikten korumak için gerekli önlemleri almak sizin sorumluluğunuzdadır. Variotik Bilişim Hizmetleri, Variotik’e ait olmayan web sitelerini ve web sayfalarını kullanımınızdan kaynaklanan zararlara ilişkin hiçbir sorumluluğu kabul etmez.

7. Telif Hakkı İhlali ve DMCA Politikası
Variotik Bilişim Hizmetleri, başkalarından fikri mülkiyet haklarına saygı duymalarını talep ederken, başkalarının fikri mülkiyet haklarına da saygı duyar. Variotik’de bulunan ya da Variotik tarafından bağlantı sağlanan materyalin telif hakkınızı ihlal ettiğini düşünüyorsanız, Variotik Bilişim Hizmetleri’nin Dijital Milenyum Telif Hakkı Yasası (“DMCA”) Politikasına uygun olarak Variotik Bilişim Hizmetleri’e bildirimde bulunmanızı destekliyoruz. Variotik Bilişim Hizmetleri, ihlal eden materyale tüm bağlantıların devre dışı bırakılması ya da ihlal eden materyalin kaldırılması suretiyle zorunlu ya da uygun olanlar dahil söz konusu tüm bildirimleri yanıtlayacaktır. Bir ziyaretçinin Variotik Bilişim Hizmetleri ya da diğerlerinin telif hakları ya da sair fikri mülkiyet haklarını yineleyen bir şekilde ihlal eden bir kişi olduğu uygun şartlarda belirlenirse, Variotik Bilişim Hizmetleri o ziyaretçinin Variotik’e erişimini ve Variotik’i kullanımını sonlandırabilir. Söz konusu sonlandırma halinde Variotik Bilişim Hizmetleri’nin, Variotik Bilişim Hizmetleri’ne önceden ödenmiş tutarları iade etme yükümlülüğü bulunmayacaktır.

8. Fikri Mülkiyet
İşbu Sözleşme hiçbir Variotik Bilişim Hizmetleri ya da üçüncü taraf fikri mülkiyetini Variotik Bilişim Hizmetleri’nden size devretmez ve de söz konusu mülkiyete ilişkin ve söz konusu mülkiyetteki tüm hak, mülkiyet ve menfaat (taraflar arasındaki ilişkiye istinaden) münferiden Variotik Bilişim Hizmetleri’ne ait olarak kalacaktır. Variotik Bilişim Hizmetleri, Variotik, Variotik logosu ve Web sitesi ya da Variotik ile bağlantılı olarak kullanılan tüm sair ticari markalar, hizmet işaretleri, grafikler ve logolar Variotik Bilişim Hizmetleri’nin ya Variotik Bilişim Hizmetleri’nin lisans verenlerinin ticari markaları ya da tescilli ticari markalarıdır. Web sitesi ile bağlantılı olarak kullanılan sair ticari markalar, hizmet işaretleri, grafikleri ve logolar sair üçüncü tarafların ticari markaları olabilir. Web Sitesini kullanımınız size Variotik Bilişim Hizmetleri ya da üçüncü taraf ticari markalarını yeniden oluşturma ya da kullanma hakkını ya da lisansını vermez.

9. Reklamlar
Variotik Bilişim Hizmetleri, VarioPlus+ aboneliği satın almadığınız sürece, bloğunuzda reklam görüntüleme hakkını saklı tutar.

10. Atıf
Variotik Bilişim Hizmetleri, “Variotik’de Blog”, tema yazarı ve bloğunuzun alt bilgisi ya da araç çubuğundaki yazı tipine atıf gibi atıf bağlantılarını görüntüleme hakkını saklı tutar. Alt bilgideki tanıtımlar ve Variotik’deki araç çubuğu, VarioPlus+ aboneliği satın alınıp alınmadığına bakılmaksızın değiştirilemez ya da kaldırılamaz.

11. Variotik Tema Ortakları
Tema dizinimizdeki Variotik Tema Ortaklarından bir ortağın temasını etkinleştirerek, söz konusu ortağın hizmet koşullarını kabul edersiniz. Bunların hizmet koşullarını, ortağın temasını devre dışı bırakarak istediğiniz zaman geri çevirebilirsiniz.

12. Alan Adları
Önceden tescil edilmiş bir alan adını kullanarak ya da aktararak bir alan adını tescil ediyorsanız, alan adının kullanımının, İnternet Tahsisli İsimler ve Sayılar Kurumunun (“ICANN”) ilkelerine ve Alan Adı Kaydı ve Müşteri Hizmeti Sözleşmesine de tabi olduğunu kabul etmiş ve onaylamış olursunuz.

13. Değişiklikler
Hizmetlerimizi sürekli olarak güncelliyoruz ve bu da, hizmetlerimizin sunulduğu yasal koşulları bazen değiştirmek zorunda olduğumuz anlamına gelir. Önemli değişiklikler yaparsak, değişiklikler yürürlüğe girmeden önce bu durumu bloglarımızdan birinde ilan ederek ya da size bir e-posta ya da sair iletişim göndererek bu değişiklikleri öğrenmenizi sağlarız. Bildirimde, yeni Koşulların yürürlüğe gireceği makul süre belirlenecektir. Değişikliklerimizi kabul etmezseniz, belirlenen bildirim süresi içinde Variotik’i kullanmayı durdurmalısınız. Variotik’i kullanmaya devam ederseniz bu kullanım yeni Koşullara tabi olacaktır. Bununla birlikte, değişikliklerden önce meydana gelen ihtilaflar, ihtilafın meydana geldiği anda yürürlükte olan Koşullara (bağlayıcı bireysel tahkim klozu dahil) tabi olacaktır.

14. Sonlandırma
Variotik Bilişim Hizmetleri, derhal etki etmek üzere, herhangi bir gerekçe ile ya da hiçbir gerekçesiz ve bildirim ile ya da bildirimsiz olmak üzere Variotik’in tümüne ya da bir kısmına erişiminizi her zaman sonlandırabilir. İşbu Sözleşmeyi ya da Variotik hesabınızı (hesabınız varsa) sonlandırmak isterseniz, bunun için Variotik’i kullanmayı durdurmanız yeterlidir. Mülkiyet hükümleri, garanti reddi, tazminat ve sorumluluğun sınırlandırılması dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere tabiatları icabı işbu sözleşmenin sonlandırılmasından sonra geçerliliğini koruması gereken işbu Sözleşmenin tüm hükümleri, sonlandırmadan sonra geçerliliğini korur.

15. Garanti Reddi
Variotik “olduğu gibi” sağlanır. Variotik Bilişim Hizmetleri ve tedarikçileri ve lisans verenleri; ticari elverişlilik, belirli bir amaca uygunluk ve ihlal etmeme garantileri dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere sarih ya da zımni her tür garantiyi reddeder. Variotik Bilişim Hizmetleri ve tedarikçileri ve de lisans verenleri, Variotik’in hatasız olacağı ya da Variotik’e erişimin sürekli ya da kesintisiz olacağı yönünde hiçbir garanti vermez. İçeriği veya hizmetleri Variotik’den tamamen kendi kararınızla ve tüm risk size ait olacak şekilde indirdiğinizi veya aldığınızı anlıyorsunuz.

16. Sorumluluğun Sınırlandırılması
Variotik Bilişim Hizmetleri ya da tedarikçileri ya da lisans verenleri, aşağıdakiler için sözleşme, ihmal, kusursuz sorumluluk ya da sair hukuki ya da hakkaniyet kuramı uyarınca işbu sözleşmenin esas meselesine istinaden hiçbir surette sorumlu olmayacaktır: (i) özel, arızi ya da netice kabilinden doğan zararlar; (ii) ikame ürünler ya da hizmetlerin tedarik masrafı; (iii) verilerin suistimali ya da kaybı ya da kullanım kesintisi için ya da (iv) hukuki sebepten önceki on iki (12) aylık süre esnasında işbu Sözleşme uyarınca Variotik Bilişim Hizmetleri’ne ödemiş olduğunuz ücretleri aşan tutarlar. Variotik Bilişim Hizmetleri’in, makul denetiminin ötesindeki meselelerden ötürü aksama ya da gecikmelere ilişkin sorumluluğu yoktur. Yukarıda anılan husus, geçerli yasa tarafından yasaklandığı ölçüde uygulanmaz.

17. Genel Beyan ve Garanti
(i) Variotik’i kullanımınızın Variotik Bilişim Hizmetleri Gizlilik Politikası, işbu Sözleşme ve tüm geçerli yasalar ve yönetmeliklere (çevrimiçi davranış ve kabul edilebilir içeriğe istinaden bölgeniz, eyaletiniz, şehriniz ya da sair idari alandaki tüm yerel yasalar ve yönetmelikler dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak ve ikamet ettiğiniz ülke ya da Türkiye’den ihraç edilen teknik verilerin iletimine istinaden tüm geçerli yasalar dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere) kesinlikle uygun olacağını ve (ii) Variotik’i kullanımınızın üçüncü tarafların fikri mülkiyet haklarını ihlal etmeyeceğini ya da kötüye kullanmayacağını beyan ve tekeffül edersiniz.

18. Tazminat
İşbu Sözleşmenin ihlali dahil ancak bununla sınırlı olmamak üzere Variotik’i kullanımınızdan kaynaklanan makul vekalet ücretleri dahil tüm istemler ve harcamalar için Variotik Bilişim Hizmetleri’i, yüklenicilerini ve lisans verenlerini ve bunların ilgili yöneticilerini, görevlilerini, çalışanlarını ve aracılarını tazmin etmeyi ve beri kılmayı kabul edersiniz.

19. Çeviri
İşbu Hizmet Koşulları aslen Türkçe dilinde yazılmıştır. İşbu Koşulları sair dillere tercüme edebiliriz. İşbu Hizmet Koşullarının tercüme edilmiş bir sürümü ile Türkçe sürümü arasında ihtilaf olması halinde Tükçe sürümü hakim olacaktır.

20. Muhtelif
İşbu Sözleşme esas meselesine istinaden Variotik Bilişim Hizmetleri ile sizin aranızdaki sözleşmenin tümünü teşkil eder ve ancak gözden geçirilmiş sürümünün Variotik Bilişim Hizmetleri tarafından yayımlanması ya da Variotik Bilişim Hizmetleri’in yetkili bir yöneticisi tarafından imzalanmış yazılı bir değişiklik ile değiştirilebilir. Şayet mevcutsa, geçerli kanunun aksini öngördüğü ölçüde olmak üzere ve kanun hükümleri arasındaki ihtilaflar hariç bırakılarak işbu Sözleşme, Variotik’e erişim ya da Variotik’i kullanım Türkiye Cumhuriyeti yasaları tarafından yönetilecektir ve bunlar ile ilgili olan ya da bunlardan kaynaklanan ihtilaflar için uygun mahkeme yeri Muğla ili, Milas ilçesinde bulunan bölge mahkemeleridir. Fikri mülkiyet haklarına istinaden (kefalet ödenmeksizin yetkili bir mahkeme nezdinde açılabilecek) istemler ya da ihtiyati ya da muvakkat tedbir istemleri hariç işbu Sözleşme çerçevesindeki ihtilaflar nihai olarak, söz konusu kurallar uyarınca tayin edilen üç hakem tarafından Judicial Arbitration and Mediation Service, Inc.’in (“JAMS”) (Yargısal Tahkim ve Arabuluculuk Hizmetleri) Kapsamlı Tahkim Kuralları uyarınca halledilecektir. Tahkim yeri Muğla, Milas’dır, tahkim dili Türkçedir ve tahkim kararı herhangi bir mahkemede icra edilebilir. İşbu Sözleşmeyi icra etmek üzere herhangi bir dava ya da yargılamada galip gelen taraf, masraflara ve vekalet ücretlerine hak kazanır. İşbu Sözleşmenin herhangi bir kısmının geçersiz ya da icra edilemez olduğuna karar verilirse, söz konusu kısım tarafların esas niyetini yansıtacak şekilde tefsir edilmeli ve kalan kısımlar tam olarak yürürlükte kalmaya devam etmelidir. Taraflardan birinin herhangi bir durumda işbu Sözleşmenin herhangi bir koşul ya da şartından feragati, söz konusu koşul ya da şart ya da bunların ilgili ihlalinden feragat değildir. İşbu Sözleşme çerçevesindeki haklarınızı işbu Sözleşmenin koşulları ve şartlarına bağlı olmayı kabul eden ve bunlara rıza gösteren taraflara temlik edebilirsiniz; Variotik Bilişim Hizmetleri işbu Sözleşme çerçevesindeki haklarını hiçbir koşulsuz temlik edebilir. İşbu Sözleşme; tarafları, bunların halefleri ve izin verilen temlik alanları üzerinde bağlayıcı etkiyi haiz olacak ve bunların lehine hüküm ifade edecektir.